Kursy Komputerowe dla Seniorów

O nauce komputera dla Seniorów

Logobit to firma, której działalność koncentruje się na szeroko pojętym zakresie edukacji informatycznej.
Uczymy począwszy od podstaw obsługi samego komputera i współpracujących z nim urządzeń peryferyjnych, poprzez najczęściej wykorzystywane polecenia systemu operacyjnego, na umiejętności posługiwania się aplikacjami biurowymi, graficznymi, komunikacyjnymi wcale nie kończąc :))
Szczególnie dużo uwagi i wysiłku wkładamy by nauczyć naszych kursantów korzystania z potencjału Internetu. To truizm, ale dla większości uczestników naszych zajęć naprawdę staje się „oknem na świat” – dużo lepszym i użyteczniejszym niż telewizja czy inne tradycyjne media.

Sama wiedza o działaniu komputera, programów czy Internetu to za mało żeby skutecznie nauczać innych ludzi. Do pracy z osobami dorosłymi potrzebne jest inne podejście, niż w przypadku młodzieży i dzieci.
Potrzeba jeszcze więcej wyrozumiałości, spokoju, zrozumienia i cierpliwości.
Trzeba mieć świadomość zupełnie innej bazy doświadczeń niż w przypadku młodszych generacji.
Przygotowania i praktyki, nabytych w pracy z Seniorami, nie zastąpi najlepsza nawet sucha wiedza fachowa.
Łączymy praktyczną wiedzę o komputerach i szeroko pojętych nowoczesnych technologiach z doświadczeniem w dzieleniu się tą wiedzą z osobami z pokoleń przedinformatycznych.

Podczas naszych zajęć każdy ma prawo do błędów i powtarzania prób do skutku a my cierpliwie podpowiadamy jak osiągnąć cel.
Nie oczekujemy od naszych słuchaczy rywalizacji ani ich nie oceniamy.
Prosimy tylko o uśmiech i optymizm.

Każdy może uczyć się z nami.
Do zobaczenia na zajęciach!

Nasze Szkolenia dla Seniorów